Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

Sergiu Matis (RO/DE): EXTINCTION ROOM (HOPELESS.)

Detaily
Datum: 25 března, 2022
Čas: 20:00
Místo: PONEC - divadlo pro tanec
O akci

„Vrať se do přírody!“ Hlasy ptáků nás vrací ke kořenům, probouzí v nás pocit života, naděje i souznění. Jenže co když jim jejich dráhu zkřížíme svou bezohledností? Extinction Room (Hopeless.) je stereofonní performativní sen, ve kterém příběhy, hudba a tanec vedou diváka ke konečnému a definitivnímu bodu, k bodu vyhynutí. Spolupráce třech zahraničních tvůrců s českými mladými umělci i teenagery představuje tak unikátní událost, že ji v rámci festivalu uvádíme hned dvakrát. 21 na smrt odsouzených druhů, 21 ptačích příběhů, kterými může divák spolu s performery procházet a pocítit naléhavost jejich volání. Extinction Room lze vnímat jako kontakt se záhrobím, který nikdy nedokážeme uchopit v jeho celistvosti, ale můžeme se nechat okouzlit jednotlivými fragmenty, tóny a pohyby. 

Krásná, srdcervoucí inscenace. Co z idylické přírody vůbec zbývá, ve světě, který se nezastavitelně ohřívá? – Jérôme Bel

Poprvé bylo Extinction Room uvedeno v roce 2019 v Art Radionica Lazareti v Dubrovníku. Následovaly představení pro eXplore Dance Festival (Bukurešť), Piatra Neamt Theatre Festival (Rumunsko), Europalia Arts Festival (Bozar, Brusel), Zuhören #4 (Berlín), Tanznacht Berlin, Artdanthé Festival (Vanves) a ImPulsTanz (Vídeň).

Koncept a choreografie: Sergiu Matis

Choreografická spolupráce: Martin Hansen, Nicola Micallef, Kinga Ötvös, Manon Parent

Účinkují: Sergiu Matis, Nicola Micallef, Kinga Ötvös + Markéta Labusová a mladí čeští tvůrci, teenageři

Hudební instalace a skladba: AGF aka Antye Greie

Text: Philip Ingman, Sergiu Matis, Mila Pavićević

Druhový výzkum: Philip Ingman

Dramaturgie: Mila Pavićević

Zvuk: Martin Lutz

Produkce: 4Culture Association

 

Délka: 105 min

Jazyk: angličtina, čeština 

 

Partneři pro uvedení v Praze: nationales performance netz, Rumunský kulturní institut a PONEC – divadlo pro tanec. 

Sergiu Matis je původem rumunský choreograf, který však od roku 2008 žije a působí v Berlíně. Vystudoval Liceul de Coregrafie in Cluj a  Mannheim Academy of Dance. Mimo tvorbu se věnuje vedení workshopů a dalším vzdělávacím projektům po celém světě. 

 

Podpora:

Podpořeno Mezinárodním fondem pro hostující taneční představení NATIONALES PERFORMANCE NETZ, který je financován zmocněncem spolkové vlády pro kulturu a média.

Inscenace Sergiu Matise, financována Capital Cultural Fund (HKF), Berlin Senate Department for Culture and Europe.

Koprodukce: 4Culture Association a WASP Studios.

Finančně podpořili: AFCN – National Administration of Cultural Funds (RO), Rumunský kulturní institut, a Europalia Arts Festival (BE).

Podpořili: DIEHL+RITTER/TANZPAKT RECONNECT, financován German Federal Government Commissioner for Culture and the Media jako součást iniciativy NEUSTART KULTUR; apap – FEMINIST FUTURES projekt spolufinancovaný programem Kreativní Evropa EU; ICI-CCN Montpellier – Occitanie v rámci projektu Life Long Burning (LLB) – Towards a Sustainable Eco-System for Contemporary Dance in Europe, financován programem Kreativní Evropa EU.

Zvířecí hlasy: Macaulay Library at the Cornell Lab of Ornithology, Xeno-canto Foundation.

Sdílení