Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU | AKHE ENGINEERING THEATRE (RU): DEMOCRACY

Detaily
Datum: 27 srpna, 2021
Čas: 20.00
Místo: Divadlo X10
Druh události: divadlo
O akci

Co je lidstvo ochotno podstoupit pro demokracii? Čeho jsme ochotni se vzdát? A kolik je ochoten obětovat divák s kravatou v sedmé řadě? Tři muži, tři barely, tři bochníky chleba a labutí píseň současného světa. Symbol demokracie 20. století se na podiu střetává s archimedovým zákonem a společně se přelévají do industriální básně. AKHE originálně přistupují k divadelní formě a používají znaky, symboly a kombinaci logických situací k vytvoření prostoru pro imaginaci nevyřčeného. Provokativní hra s diváky, která apeluje na naše vnímání světového řádu, nás nutí zamyslet se nad tím, kdo v současném světě nejvíce profituje, kdo tahá za nitky a jaká je daň za nekonečný růst?

Photo by Rami Shaya, International Theater Festival Retroperspektywy 2019, Łódź

Délka: 50 min. Jazykově bezbariérové.

Produkce: Engineering Theatre AKHE

Hrají: Maxim Isaev, Pavel Semchenko, Nick Khamov

Hudba & Zvuk: Denis Antonov

Světla: Vadim Gololobov, Aleksandr Golubev

Za podpory: Vadim Gololobov, Maria Tavapova

AKHE je legendární petrohradská umělecká experimentální skupina, jejíž jádro tvoří dvojice Maksim Isaev a Pavel Semchenko. Ve svých projektech kombinují prvky instalace, vizuálního umění, happeningu a dalších médií. Sami sebe vnímají jako operátory Prostoru, který je tvořen světlem, zvukem a scénickými prvky. Prostor se pro ně stává hlavním aktérem komunikace s diváky.

Sdílení