Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

ONLINE | RENATA PIOTROWSKA-AUFFRET (PL): PURE GOLD IS SEEPING OUT OF ME

Detaily
Datum: 24 října, 2020
Čas: 20:00
Místo: ONLINE
Druh události: Online záznam inscenace a následná diskuze online živě s tvůrci. Diskuzi moderuje Alice Koubová.
O akci
Touha po dítěti je pro většinu žen samozřejmá a pro mnoho z nich i snadno splnitelná, ale co když do hry vstoupí legislativa, a další problémy moderního způsobu života? Aerowaves Twenty19 zařadil inscenaci mezi dvacet nejlepších evropských tanečních představení.

“Od začátku až do konce jsme vtaženi do všeho, nemůžeme přestat sledovat neustálý proces emocionální a tělesné proměny…” Paulina Trzeciak, Taniec Polska

Dechberoucí taneční inscenace, která skrze osobní výpovědi zkoumá podmínky současného Polska pro ženy, jejichž cesta k mateřství je jen o něco složitější. Na téma nahlíží prizmatem systému asistované reprodukce a pokusy ji využít, prizmatem nezávislé umělkyně, pro kterou je vztah mezi osobním a profesním životem komplikovaný už z podstaty a prizmatem nemizející oscilace mezi soukromou a veřejnou sférou. 

“Polyfonie hlasů je velmi důležitým aspektem inscenace, staví se do veřejné debaty o přijetí ženských práv jako práv lidských.” Hanna Raszewska-Kursa

Představení obsahuje nahotu.

 

EDIT: Záznam inscenace s českými titulky. Následuje živá diskuze s autorkou Renatou Piotrowski-Auffret na téma Matky/Umělkyně/Superhrdinky.

Diskuzi moderuje Alice Koubová. Speciálním hostem diskuze bude performerka Kateřina Olivová, která se ve své práci věnuje také tématu propojení umělecké praxe s mateřstvím.

 

Idea, choreografie: Renata Piotrowska-Auffret

Interpretace a texty: Renata Piotrowska-Auffret and guests

Spolupráce: Karolina Kraczkowska, Aleksandra Osowicz

Dramaturgie: Bojana Bauer, Renata Piotrowska-Auffret

Dramaturgická konzultace: Magdalena Ptasznik

Editace textů: Michał Kurkowski

Světla: Monika Krześniak

Vizuální design: Aleksandra Osowicz

Hudba: Camille Saint-Saens, Ferenc Liszt, Bill Medley and Jennifer Warnes, The Kurws 

Realizace: Fundacja Burdąg, Centrum w Ruchu 

Koprodukce: MAAT Festival

Producent: Karolina Wycisk

 

Partneři pro uvedení na Bazaar: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec, Instytut Adama Mickiewicza, Polský institut v Praze.

             

Sdílení