Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

CALL FOR ARTISTS | LIVE PERFORMANCE BAZAAR RESIDENCIES

Vyhlašujeme rezidenční výzvu pro umělce, 

kteří své vznikající dílo zároveň odprezentují v samostatném projektu Sobotní Bazaar (25. března 2023) v rámci programu Bazaar Festivalu 2023. 

Koho hledáme? 

Nezávislé a inovativní umělce/skupiny z České republiky a ze střední a východní Evropy, kteří právě pracují na novém divadelním či tanečním projektu. Téma letošního festivalu je spojené s péčí, a to ve smyslu péče o sebe, o někoho druhého, ale také jako dohled nad věcmi, manipulace a kontrola. Zároveň rádi zvážíme zařazení projektů, které se tématu přímo netýkají, které však reagují na současná témata ekologické a společenské krize. Výzva je určená pro menší soubory (max. 5 osob). 

Nabízíme: 
  1. Krátkou, 7 až 14denní rezidenci (ubytování, prostor ke zkoušení) v rezidenčních prostorech v České republice (Praha, zámek Žďár nad Sázavou, REZI.DANCE Komařice), která se uskuteční v období 13.–26. 3. 2023. 
  2. 2 hodiny technické zkoušky s technickou podporou, jeden den před uvedením ukázky v rámci Sobotního Bazaaru. 
  3. Možnost prezentovat vznikající práci jako 15 minutovou ukázku (se 45 minutovým setupem/přípravou, jelikož během Sobotního Bazaaru prostor sdílí 4 projekty). 
  4. Bezplatnou účast na workshopu o zpětné vazbě. Účast na workshopu je nedílnou součástí rezidencí a výstupu v rámci Bazaar Festivalu. 
  5. Diskuse, které následují po ukázkách jako užitečná a konstruktivní zpětná vazba k projektu, a které mohou ovlivnit další proces tvorby. 
  6. Příležitost zhlédnout další vznikající a hotové projekty, potkat se s (inovativními) umělci a zástupci institucí z nezávislých uměleckých komunit střední a východní Evropy. 
Další finanční podpora ze strany pořadatele: 

Podpora bude udělena na základě příkazní smlouvy a bude vyplacena po realizaci akce při splnění smluvních podmínek. Částka podpory bude vyplacena bez DPH. 

Výše podpory bude vypočtena dle následujících limitů: 

• Cestovní náklady: maximální částka 5.000,- Kč / os, určeno dle vzdálenosti. 

• Honorář: 400,- Kč / os. / den + 5.000,- Kč/ soubor za uvedení ukázky. 

• V případě ubytování v Praze (pro mimopražské) příspěvek 1200,-Kč /os/den. 

Jak se přihlásit? 

V případě zájmu o rezidenci a prezentaci ukázky vašeho budoucího projektu, prosím, vyplňte dotazník na tomto linku nejpozději do 25. 1. 2023. O výsledcích vás budeme informovat do 8. 2. 2023. 

 

👉 ODKAZ NA VÝZVU 👈

 

Post a Comment