Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

Roni Chadash (IS): GOOFY a Eva Urbanová (CZ/SK): THE ESSENCE

Detaily
Datum: 24 března, 2023
Čas: 20:00
Místo: PONEC - divadlo pro tanec
Druh události: Tanec
O akci

Večer dvou sól. Dvě tanečnice, dvě ženská těla a dva silné hlasy.

Patří mi vůbec moje vlastní tělo? Není tělo jenom věcí, kterou nevlastním, která se mi oddálila natolik, že se s ní už nesmím spojit? Roni Chadash se s notnou dávkou sarkasmu ve své temné seanci GOOFY ptá na tíživé otázky spojené s objektivizací, “male gazem” i násilím. Brilantní sólo mrazící do hloubky kostí, představuje drsnou reflexi světa, ve kterém žijeme.

Choreografie, interpretace: Roni Chadash

Manažerka zkoušení: Dana Shoval

Hudba a zvuk: Adam Gorlizki

Ocenění: Cena poroty MASDANZA 2019.

Délka: 20 min

Jazyk: jazykově bezbariérové

 


 

Mé tělo mi patří! Sólo stvořené z lepkavé želatiny a růžových růží, temných momentů a strašidelných tváří. Eva Urbanová v THE ESSENCE odhaluje svou přímočarost i uměleckou vyspělost. V pohybu hledá cestu ven z temnot plných pochybností a předsudků. A nachází v něm esenci vlastní vitality. Živelná a meditativní kreace nesená modro-fialovou hudbou skladatele Aid Kida.

Choreografie, tanec: Eva Urbanová

Text: Eva Urbanová

Hudba: Aid Kid

Podpořeno: Nová Síť

Ocenění: 1. cena Solo Dance Contest Gdańsk 2022, Cena diváků Solo Tanz Theater Festival Stuttgart 2021; 2. cena za choreografii na Solo Tanz Theater Festival Stuttgart 2021

Délka: 20 min

Jazyk: angličtina

Po představeních proběhne veřejná moderovaná diskuse.

 

Roni Chadash je izraelská tanečnice, choreografka a pedagožka. V roce 2014 se její tvorba otevřela světu skrze video projekt Spineless, který se rychle stal virálním. Chadash se ve své práci zaměřuje na dekonstrukci těla, zkoumání jednotlivých pohybů a stereotypů, která se na těla nabalují. 

Eva Urbanová je původem slovenská choreografka a tanečnice, která se dlouhodobě zajímá o problematiku ženského těla a jeho emancipaci. Témata, která zpracovává jsou aktuální, týkají se lidského těla v kontextu společenských problémů, sociálních struktur a předsudků, ve kterých žijeme.

 

Sdílení