Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

Zsuzsa Rozsavölgyi (HU): ANTHROPODENY (work in progress)

Detaily
Datum: 30 srpna, 2021
Čas: 20.00
Místo: PONEC, divadlo pro tanec
Druh události: Work in progress + diskuze s tvůrci, ukončení festivalu
O akci

Nelze dál popírat, že antropocén je formován lidským tělem. Nelze také popírat, že lidstvo je jen jedním z mnoha druhů, žijících na planetě, s nimiž máme společné víc, než jsme si ochotni přiznat. Domníváme se, že naše těla jsou tvořena  převážně lidským DNA, ve skutečnosti však našim tělům vládnou bakterie. Přestaneme-li popírat, že naše tělo je kolonií mikroorganismů, můžeme porozumět širším kontextům a propojeným zemským ekosystémům. Zsuzsa Rózsavölgyi představuje své work-in-progress bádání na téma lidské a zvířecí anatomie a kineziologie. V zoufalé touze pochopit, jak jsou naše životy propojeny s přírodními zákony a zvířaty, prozkoumává limity lidského pohybu a možnosti jeho proměn.

Délka: 30 min. Představení je v angličtině. Po představení proběhne neformální diskuze s tvůrci.

Koncepce, provedení: Zsuzsa Rózsavölgyi

Hudba: Ryan Seaton

Partneři pro uvedení v Praze: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec.

Podpořeno Mezinárodním visegrádským fondem.

Zsuzsa Rózsavölgyi je tanečnice a choreografka. Vedle studia fyziologie a titulu z kineziologie vystudovala tanec a taneční pedagogiku na Contemporary Dance Academy v Budapešti. Ve své tvorbě spolupracuje s vizuálními umělci, hudebníky a vědci a několikrát byla za svoji multimediální tvorbu nominována na Labanovu cenu. Během evropského turné se svým sólovým projektem 1,7 zazářila také na Bazaar festivalu v roce 2018. V současné době pracuje jako pomocná pedagožka současného tance na National Academy of the Arts v Oslu.

 

Sdílení