Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE | ANA DUBLJEVIĆ (SRB): SMĚREM K FEMINISTICKÉ DRAMATURGII – ČTENÁŘSKÁ SKUPINA

Detaily
Datum: 17 března, 2024
Čas: 14:00
Místo: Galerie SVĚTOVA 1
Druh události: Diskuze
Organised By: Live Performance Bazaar
O akci

Ana Dubljević nabízí v rámci této čtenářské skupiny pohled na (feministickou) dramaturgii jednak jako na způsob produkce významu na jevišti, jednak jako na sdílenou praxi “myšlení-cítění” během procesu tvorby a organizace, produkce a prezentace představení. 

Jestliže jsme schopni vzdát se nadřazenosti jediného úhlu pohledu, jak bychom mohli pomocí feministické dramaturgie rozmělnit tuto autoritu i v tvůrčích a pracovních procesech? Jak můžeme realizovat procesy založené na porozumění a péči, kdy efektivita jde stranou ve prospěch koexistenci v souladu? Jak můžeme spolupracovat s těmi, kdo navzdory strachu umožňují vstup do oblastí nejistoty, jelikož je vnímají jako prostory svobody? Mohou tyto odlišné procesy vytvářet nový typ představení, a pokud ano, jaký?

Prostřednictvím diskuse budou účastníci vyzváni k zamyšlení a sdílení vlastních uměleckých a kulturních postupů a ke zmapování problematiky a možností těchto přístupů. Program vychází z textů knihy Any Dubljević, The Feminist Pornscapes, On Feminist Dramaturgical Thinking in Dance and Performance Practice.

Délka workshopu: 3 hod

Kapacita: 30 míst

Jazyk: angličtina

 

Ana Dubljević (Bělehrad) se věnuje tanci, choreografii a performance. Vystudovala magisterský obor choreografie a performance na Institutu aplikovaných divadelních věd v německém Giessenu. Vedle choreografické práce Ana performuje, vyučuje a zkoumá, jaká by mohla být dramaturgie v tanci. Její práce je v současné době podporována sítí APAP. Její kniha The Feminist Pornscapes,. On Feminist Dramaturgical Thinking in Dance and Performance Practice vyšla v roce 2021. Miluje erotickou poezii a doufá v generální planetární stávku.

 

Projekt SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

Sdílení