Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

MICHALAK & MINAR (CZ/DE/PL/SK) S BIOLOŽKOU CAROLYN HALL (USA): SCIENCE BLAST EVENING

Detaily
Datum: 22 března, 2024
Čas: 17:30–21:00
Místo: sraz v 17:30 u Velkého mlýna (Löwitův mlýn) v Libni
Druh události: Performativní procházka + multimediální přednáška
Organised By: Live Performance Bazaar
O akci

Zveme vás na unikátní komponovaný večer, během kterého se setkají ekologie s tancem a pevnina s mořem. Setkají se také americká hostující lektorka, odbornice na mořskou ekologii a umělkyně ze střední a východní Evropy, které poprvé divákům představí část z několika fázového cyklu biologických inscenací inspirovaných pohořím Karpat.

1) Dorota Michalak & Alica Minar (CZ/DE/PL/SK): LUSH BLAST | performativní procházka | work in progress

Performativní procházka vede naši pozornost k smyslovým prožitkům a k orchestraci těl, která spoluutvářejí místa kolem nás. Ladí naše smysly na nepatrné pohyby, dramata živlů a niterná propojení. Praktikuje uvolnění kontroly a oslavování vrozené bujnosti života. Tento work-in-progress verze LUSH BLAST pracuje s motivem divočiny zakořeněné v nejen lidském dědictví Karpat. Je ukotvena v místních vyprávěních o přírodních katastrofách, mezidruhové spolupráci, lidských zásazích a probíhajícím politickém boji o ekologické hospodaření s půdou. Příběhy a praxe sdílené v průběhu cesty umocní naše vnímání a podpoří představivost. Vyprávění je citlivě utkané do hybridní formy spojující živou performance, tradiční písně, hlasitost pil a sladkost cukru. Může tanec napravit náš vztah s krajinou a důvěrně nás mezi sebou propojit? Performativní procházku uvedeme jako součást programu Live Performance Bazaar Residencies.

LUSH BLAST proběhne v angličtině i češtině.

 

2) Sdílení odvážné praxe | Carolyn Hall (USA): ZTĚLESNĚNÉ EKOSYSTÉMY | multimediální přednáška

Světy přírodních věd a performativního umění přemostí Carolyn Hall; nezávislá umělkyně z Brooklynu, držitelka Bessie Award, odbornice na historii mořské ekologie a učitela komunikace v oblasti přírodních věd. Během multimediální přednášky se podělí o své projekty snoubící vědu a umění, v rámci kterých se snaží vzbudit dlouhodobý zájem veřejnosti o obě disciplíny. Jak postupuje ve snaze připojit tyto světy a prohloubit povědomí veřejnosti o přírodním světě? Jak vnést vědu do umění a umění do vědy? Jako vědkyně se zabývá minulými i současnými zásahy člověka do pobřežních ekosystémů a jejich vlivy na živočichy, které je obývají. Zároveň se soustředí na propojení své vědecké a tvůrčí osobnosti ve veřejném prostoru, s cílem přiblížit komplexní vědy široké veřejnosti pomocí performativní umělecké činnosti. Carolyn Hall přijíždí do Prahy na doporučení kolegů z projektu Global Practice Sharing, který vede Movement Research v New Yorku.

Přednáška Carolyn Hall bude v angličtině se simultánním překladem do češtiny.

 

Tvůrčí tým LUSH BLAST:

Choreografie, tanec: Dorota Michalak (PL/DE), Alica Minar (CZ/DE)

Tanec: Breeanne Saxton (US/DE)

Hudba: & the romantic horse (autorkami jsou Ola Zielińska (PL/DE) & Agnieszka Kucharska (PL/DE)

Scénografie: Natálie Rajnišová (CZ)  

Světelný design: Raquel Rosildete (BR/DE)      

Dramaturgie: Maikon Kempinski (BR/DE)  

Text a PR: Katarína Bakošová (SK/CZ)

Produkce: Dorota Michalak (PL/DE), Alica Minar & kol. z.s. (CZ) 

Partneři: Studio Alta v Praze (CZ), Bazaar Festival v Praze (CZ), Uferstudios v Berlíně (DE), Teatrul Andrei Muresan ve Sfantu Gheorghe (RO), Divadlo X10 v Praze (CZ), Hellerau v Drážďanech (DE).

Podpořeno: Státní fond kultury ČR

Účastníci rezidence: Dorota Michalak, Alica Minar, Breeanne Saxton, Agnieszka Kucharska, Ola Zielińska.


Carolyn Hall je oceňovaná tanečnice/performerka, odbornice na historii mořské ekologie a lektorka komunikace. Specializuje se na vědeckou komunikaci, ale ráda pracuje se všemi odbornými oblastmi a učí se o nich. V oblasti tance má Carolyn bohatou zkušenost. Spolupracovala s choreografy a soubory na národní i mezinárodní úrovni. V současné době se podílí na projektech s Carrie Ahern, Maho Ogawa a Clarindou Mac Low. Jako ekoložka se Carolyn zaměřuje na dopady člověka na pobřežní ekosystémy a živočichy v nich. Newyorské město a jeho hluboká vodní historie jí slouží jako archiv. Je také výzkumnou asistentkou a “fact-checker” pro autora bestsellerů Paula Greenberga.  Carolyn spojuje ekologii a umění; neustále hledá jejich nové průsečíky. Jako příklady její práce lze uvést  projekt Sunk Shore, založený na vnímání klimatických změn, který vznikl ve spolupráci s umělecko-ekologickým kolektivem Works on Water, nebo její aktivity na pozici koordinátorky programu v Genspace. Carolyn Hall figuruje jako odbornice v programu Climate Ambassadors Americké rybářské společnosti a ve společnosti Exact Communication. Pro více informací navštivte carolynjhall.com.

 

Podpora:

LUSH BLAST je součástí programu LIVE PERFORMANCE BAZAAR RESIDENCIES za finanční podpory Evropské unie a Ministerstva kultury České republiky.

Projekt SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.

Carolyn Hall vystupuje v Praze díky podpoře Trust for Mutual Understanding and Workshop Foundation, Budapešť.

Sdílení