Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE | Magda Szpecht (PL): V HLEDÁČKU KYBER ELFKY

Detaily
Datum: 16 března, 2024
Čas: 15:00
Místo: Skautský institut na Staromáku, místnost 219
Druh události: workshop
Organised By: Bazaar Festival
O akci

Přineste si notebooky a otevřete své prohlížeče. I vy můžete bojovat proti dezinformacím na internetu. Den poté, co zahájí 10. Bazaar Festival s představením Cyber Elf, Magda Szpecht nabízí praktický odpolední workshop na téma vyhledání a neutralizace dezinformací online – s možností ověřit pravdivost dané informace. V Magdině sdílené praxi naleznete pomůcky OSINT (open source intelligence) a naučíte se je využít v kyber-aktivistických nebo uměleckých kontextech. Zažili jste jejich bezostyšnou přítomnost, nyní se s nimi naučte pracovat z pohledu skutečného kyber elfa na vlastním počítači.

Délka workshopu: 3 hod

Kapacita: 20 míst

Workshop proběhne v anglickém jazyce.

 

Magda Szpecht se narodila v roce 1990 v Jelenie Gore v Polsku. Je oceňovanou divadelní a operní režisérkou a autorkou mnoha instalací a představení v Polsku a Japonsku (ve spolupráci s Festival/Tokyo). Vystudovala divadelní režii na Státní divadelní škole Ludwika Solského v Krakově. Předtím vystudovala žurnalistiku a sociální komunikaci se specializací na tvůrčí psaní na Vratislavské univerzitě. Zajímá ji tvorba post-post-postdramatického divadla, které je politické, ale intenzivní, intimní, a vyvažuje černý humor s upřímným emocionálním prožitkem a surrealistickým, abstraktním světem. Szpecht často zkoumá nelidské perspektivy a neokázalé způsoby popisu reality. Často kombinuje prvky pohybové praxe, filmové práce, dokumentárních archivů, výtvarného umění a současné hudby. Od začátku války se Magda stala kyberaktivistkou na plný úvazek, bojuje proti ruské propagandě a dezinformacím jako kybernetický elf.

 

 

 

 

 

 

 

Projekt SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

 

Sdílení