Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

STEAM ROOM (MK/BG/ES/SE): dragON aka PONY

Detaily
Datum: 24 března, 2024
Čas: 19:30
Místo: PONEC - divadlo pro tanec
Druh události: Tanec
Organised By: Bazaar Festival
O akci

Hypnotizující geometrická choreografie a třpyt fialovo-modrých kostýmů rozproudí vnitřní emocionální svět a rozhýbe svaly neposedných končetin. Inscenaci dragON aka PONY si představte třeba jako fantastické hřiště, ve kterém můžeme společně oslavovat svobodu těla a jeho vztah k choreografii a tanci. Skrze četné reference k minulému i současnému vzniká dojem nikdy nekončící přeměny a rostoucí intimity, která je živelná, hravá a bláznivá. Prožijte v přítomnosti mezinárodního souboru STEAM ROOM pocity mírumilovného spolubytí, uvolnění a spontánní radosti ze života!

Na své si přijdou obdivovatelé Isadory Duncan, lidového tance i fanoušci MTV. dragOn aka PONY se totiž s odvahou a vervou obrací k folkloru, mainstreamu a popu, aby oslovil každého, kdo se chce nechat unášet na svobodné vlně tance a hudby. Inscenace, která si na nic nehraje, ale hraje si v kontextu choreografie, bezprostřední blízkosti publika a bezelstné radosti z pohybu těla.

Den po představení povede STEAM ROOM miniworkshop v rámci našeho projektu SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE.

photo ©Natalya Sidorenko

photo ©Natalya Sidorenko

photo ©Sonja Stavrova

     

 

Choreografie, tanec, performance: Aleksandar Georgiev, Zhana Pencheva and Darío Barreto Damas aka STEAM ROOM.
Hudba: Tsvetan Momchilov.
Scéna a kostýmy: Ralitza Toneva.
Graficka: Gjorgji Despodov.

Koprodukce: Garage Collective, Brain Store Project a Nomad Dance Academy Slovinsko.

Délka představení: 50 minut

Jazykově bezbariérové

Toto dílo vzniklo v koprodukci Brain Store Project v rámci programové linie Creative Crossroads projektu Life Long Burning podpořeného programem Kreativní Evropa Evropské unie. Tento projekt je rovněž realizován za finanční podpory Ministerstva kultury Bulharska.

Podpořeno: 

Creative Crossroads v rámci projektu Life Long Burning podpořeného programem Kreativní Evropa Evropské unie, Ministerstvo kultury Bulharska, Národní kulturní fond Bulharska, Ministerstvo kultury Slovinské republiky, Město Lublaň – odbor kultury, Konstnärsnämnden (grant na mezinárodní výměnu), I-portunus (financováno z programu Kreativní Evropa Evropské unie), Zagrebachki Plesni Centar, Bazaar Festival Praha, Youth Cultural Center Burgas, Hamalogika, Era of Aquarius Festival, Performance Room, Moving Body Festival, DNK – prostor pro současný tanec a performance, JSKD – Veřejný fond kulturních aktivit Republiky Slovinsko, VIZ! , Jasmin Bulharsko, Kafene Bulharsko, LoveTheater Bulharsko.

DragON aka PONY byl nominován na cenu IKAR 2020 Svazu umělců Bulharska v kategorii “Současný tanec a performance”.

 

STEAM ROOM je umělecká skupina působící v oblasti tance a performance, jejíž vznik iniciovali tři evropští tanečníci*e a choreografové*ky Aleksandar Georgiev (SWE/MK/BG), Zhana Pencheva (BG) a Darío Barreto Damas (SWE/SP).

Soubor vznikl za účelem zlepšit podmínky a prostředí pro rozvoj současné choreografie, tance a performativního umění v nejrůznějších částech Evropy s ambicí docílit mezinárodního přesahu. STEAM ROOM si klade za cíl otevírat prostor pro uměleckou reflexi a hluboké porozumění prostřednictvím uměleckých výzev a kulturních iniciativ.

 

 

Sdílení