a

Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

Adrienn Hód: Hodworks Nirvana Workshop

Detaily
Datum: 12 března, 2019
Čas: 10:00
Místo: Studio ALTA, U Výstaviště 21, 170 00 Praha 7
Druh události: Workshop
Organised By: Live Performance Bazaar, z.s.
O akci

Kurz vedený Adrienn Hód postavený na choreografickém jazyce jejího souboru Hódworks.

VSTUPENKY: 1200 Kč plná cena | 900 Kč studentské vstupné
12. – 13. března 2019 od 10:00 – 15:00, Studio ALTA

Tento workshop je o osobním průzkumu vlastního těla. Adrienn Hód nabízí nástroje a pomáhá s určením možných směrů tak, aby každý účastník mohl najít svou vlastní cestu. Představivost hraje velkou roli v jejím přístupu s cílem najít místo, kde tělo může být svobodné, přítomné a připravené reagovat na veškeré podněty. Místo, kde se tělo může osvobodit od hluboce zakořeněných vzorců a myšlenek, a přepsat se samo sebou a vytvořit nový vesmír pro pohyb. Hód založila svou choreografii na cestě k vytvoření speciálního druhu zážitkové přítomnosti u svých performerů. Během workshopu se účastníci nejenom rozšiřují repertoár svého uměleckého rejstříku, ale také je jim umožněn bližší pohled na kreativní metody, které soubor Hodworks využívá.

Výukové metody, úkoly a směry, které Hód používá, jsou silně propojeny s uměleckou praxí Hodworks. Často staví workshopy okolo nově vznikajícího představení, takže účastníci se stávají součástí tvůrčího procesu, jindy si vybírá nový výchozí bod a prostřednictvím tvůrčího procesu staví nové výrazivo, které později použije na scéně. Je přitahována k tvorbě nového způsobu pohybu prostřednictvím metod spojených s nástrojem improvizace.

Hód se zaměřuje na tělo jako takové, vytržené z kulturního kontextu a umístěné v prázdném prostoru. Během studiové tvorby vytváří intimní situace, ve kterých se tanečníkům nabízí prostor a důvěra, aby otevřeli svou tělesnost. Její metoda je založena na improvizaci, která se pak objevuje ve strukturovaném rámci na jevišti. Nebojí pracovat na neznámém a odkrývat rozličná tabu.

Workshop bude v angličtině.

Adrienn Hód je považována za jednu z nejvýznamnějších představitelek současného maďarského tance. Se svým souborem Hodworks od roku 2007 vyvíjí inscenace, ve kterých dekonstruuje kontext těla, pohybu, prostoru a hudby, a přepracovává je v překvapivých kombinacích. Její soubor se skládá z malého jádra tanečníků na volné noze, kteří s ní opakovaně spolupracují již několik let.

Adrienn Hód se podařilo třikrát obhájit místo v evropské taneční síti Aerowaves a za svá díla několikrát získala Cenu Rudolfa Lábana a Cenu Zoltan Imreho. Představuje divadlo jako bezpečný prostor, v němž mohou být rozličná témata a diskurz prozkoumávány v plném rozsahu a do hloubky. Vždy se snaží posunout hranice performativního umění a otevřít nový prostor pro perspektivu a vyprávění skrývající se za tabuizovanými tématy a konvencemi: Ať už se jedná o radikální výzkum nahých těl v Dawn (2014), extrémní podmínky emocionálního a lingvistického vyjádření v Conditions of Being a Mortal (2015), nebo extatický proud vědomí mezi osobními příběhy a fragmenty současného společenského diskurzu v Grace (2016).

Sdílení