Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

WORK-IN-PROGRESS | Ran Jiao & Company (CZ): SPIDER, TURTLE, WE

Detaily
Datum: 26 března, 2023
Čas: 20:00
Místo: PONEC - divadlo pro tanec
Druh události: Work in progress a diskuze s tvůrci
O akci

Tiché pozorování drobných druhů mění naši perspektivu. Pavouk v koupelně. Všední realita se kříží s imaginárním světem, ve kterém  pavouk tančí, aby přežil, kde přehlížené bytosti oslavují svou existenci, kde se najednou objeví želva. Představení s kostýmovanými těly a pohyblivými instalacemi vede diváky na cestu, na níž přestávají být lidmi a představují si životy jiných druhů. V konfrontaci s těmito stvořeními se ocitají v ohromujícím rozporu pocitů – zvědavost zahaluje strach z neznámého, zmatek přechází v empatii a vše se sbíhá v introspektivních otázkách: Kdo je skutečné monstrum? Čí strach je skutečný a čí ne? 

Projekt byl iniciován v Česku působící performerkou Ran Jiao ve spolupráci s Anne-Catherine Kunz, belgickou kostýmní výtvarnicí. Projekt prošel výzkumnou fází a byl odprezentován v 15ti minutové ukázce během Bazaar Festivalu 2022.  Projekt se uskutečňuje v rámci programu Live Performance Bazaar Residencies za finanční podpory Evropské unie a MKČR.

Délka: 45 min 

Jazykově bezbariérové

Koncept, režie: Ran Jiao

Kostýmy: Anne-Catherine Kunz

Hrají: Ran Jiao, Debora Štysová, Sai Psyn, Magdalena Malinová

Zvuk: Elia Moretti

Instalace, objekty: Mara Ingrea

Scénografie: Susana Botero Santos

Produkce: Lamija Čehajić

 

 

Ran Jiao je performerka a režisérka žijící v Praze. Zajímá se o dočasná místa, zejména o místa, která vznikají mezi těly a interakcemi. Ke vztahům přistupuje prostorově a k prostoru jako ke vztahům relevantním. Její práce se soustředí na site-specific, je dialogická a zabývá se tím, jak může performance zasáhnout a oživit prostředí. Ovlivněna ekofeminismem a domorodými způsoby poznání používá performance jako nástroj k přehodnocení sociální a environmentální provázanosti.

 

Sdílení