Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

KOLEKTIV PYL (BY, CZ, DE) | REALITY SURFING

Detaily
Datum: 21 března, 2024
Čas: 20:00
Místo: Alfred ve dvoře
Druh události: Vizuální performance
Organised By: Bazaar Festival
O akci

Reality Surfing je vizuální performance, která divákům nabízí alternativní model soužití lidí a neživých entit. Objevuje nové vztahy mezi předměty denní potřeby skrze jejich materialitu a přítomnost ve společném prostoru, ve kterém objekty nabývají hodnoty rovnocenné s lidskými těly. Scénografie zde vytváří systém, který funguje podle svých vlastních pravidel. 

Každý z nás si z dostupných věcí a znalostí sestavuje svůj vlastní malý svět,  ochrannou zeď proti větru vystavěnou z náhodných fragmetů reality. Když zeď spadne, ocitáme se ve vyprahlé krajině, ve které se zřícené fragmenty spojují v nová stvoření. Přijmeme-li podmínky nového světa, můžeme zde surfovat od lepenkové krabice k delfíní ploutvi. Zažijeme okamžiky entropie a svobody, bez ohledu na to, zda jsme zavření, izolovaní od světa, nebo ve svém dobře známém prostředí.

     

Koncept: PYL – Světlana Silič, Maria Komarova, Anna Romanova, Theresa Schrezenmeir
Performance: Světlana Silič, Maria Komarova
Hudba: Theresa Schrezenmeir
Dramaturgické konzultace: Cristina Maldonado
Produkce: MOTUS – Alfred ve dvoře, Terén, Judita Císařová

Premiéra: Praha: 7. 10. 2021, Alfred ve dvoře; Brno: 18. 11. 2021, OC Dornych 

Poděkování: Sodja Zupanc-Lotker, Tomáš Procházka, Lukáš Jiřička, Andrey Dabrakou, Michal Mitro, CEDIT

Podpořili: hlavní město Praha, Ministerstvo kultury České republiky, statutární město Brno, Státní fond kultury České republiky, MČ Praha 7 / Art District 7, DAMU

 

Délka představení: 60 min

Jazyk: nonverbální

 

PYL je mezinárodní kolektiv umělkyň (Světlana Silič, Maria Komarova, Anna Romanova, Theresa Schrezenmeir),které společně tvoří v oblasti postdramatického divadla, výtvarného umění, zvuku a intermedií. Jejich praxe zkoumá hranice antropocentrického vnímání v dialogu s objekty a ironickými pokusy o uchopení ne-lidského děje. Uplatňováním metod DIY, recyklace a principů kompilace skupina rozvíjí vlastní vizuální jazyk, který rozšiřuje významy scénografie daleko za hranice divadelního jeviště.

 

Sdílení