Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 10 BAZAARU | Magda Szpecht (PL): CYBER ELF

Detaily
Datum: 15 března, 2024
Čas: 20:00
Místo: PONEC - divadlo pro tanec
Druh události: Performance
Organised By: Bazaar Festival
O akci

„Jako kyber elfka cítím, že divadlo ztratilo schopnost konfrontace s realitou. Jedná se o zábavu vyhrazenou pro elity v časech míru.“ M. Szpecht

Schovávají se ve spletitých kanálech komunikačních platforem jako Signal, Telegram nebo Discord. Pracují v noci, jejich špičaté uši jsou vždy ve střehu a většina přísně tají svou skutečnou identitu. Kdo? Kyber elfové! Mezinárodní skupina aktivistů, která od roku 2014 bojuje proti ruské propagandě, dezinformačním tlakům a internetovým trollům. Jejich úkol je jasný: čistit lží pošpiněné feedy našich sociálních sítí a pomáhat Ukrajině vyhrát válku spravedlivě.

Na zahájení 10. ročníku Bazaar Festivalu budou mít diváci příležitost poznat skrze divadelní médium Magdu Szpecht, polskou divadelní režisérku a umělkyni, která v den násilné invaze ruských vojsk na Ukrajinu pověsila svou dosavadní kariéru na hřebík a stala se kyber elfkou. Ve své multimediální divadelní přednášce provede publikum tím, čemu se každý den ve své odvážné praxi věnuje.

Den po představení povede Magda Szpecht miniworkshop v rámci našeho projektu SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE.

photo ©Candy Welz

photo ©Candy Welz

photo ©Candy Welz

Photo ©Maurycy Stankiewicz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Koncept a performance: Magda Szpecht

Dramaturgie: Olga Drygas

Video: Natan Berkowicz & DZIKI

Hudba: Krzysztof Kaliski

Poděkování: Kristė Savickienė (SIRENOS) & Olga Drygas (Nowy Teatr)

Produkce a kurátorství: ÆFEKT: Michał Rogulski

 

Délka představení: 80 minut 

Jazyk: angličtina + české titulky

 

Magda Szpecht je polská divadelní a operní režisérka. Kromě divadelní režie v Krakově absolvovala také studia sociální komunikace se specializací na tvůrčí psaní na Vratislavské univerzitě. Ve své tvorbě Szpecht často zkoumá nelidské perspektivy a neobvyklé způsoby vyobrazování reality. Když 24. února 2022 začala válka na Ukrajině, opustila uměleckou kariéru, aby se stala kyber elfkou a mohla aktivně bojovat s ruskými dezinformacemi, fake news a propagandou.

Sdílení