Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

LIVE PERFORMANCE BAZAAR RESIDENCIES | SOBOTNÍ BAZAAR: UKÁZKY PROJEKTŮ

Detaily
Datum: 23 března, 2024
Čas: 15:00–19:00
Místo: Alfred ve dvoře
Druh události: ukázky ze vznikajících projektů a diskuze s tvůrci
Organised By: Live Performance Bazaar
O akci

Sobotní Bazaar se stal tak neodmyslitelnou součástí programu, až z něj nakonec nenápadně vyrostl festival ve festivalu. Ukázky Live Performance Bazaar Residencies budou na své stálé i nově příchozí návštěvníky čekat 23. března v již domovském prostoru progresivního pražského divadla Alfred ve dvoře. Diváci budou mít příležitost zhlédnout ukázky právě vznikajících děl tanečních i divadelních umělců a umělkyň působících ve střední a východní Evropě. Jedná se o přímý a aktuální dialog s právě vznikající uměleckou praxí, která se ještě s divákem v mnoha případech nesetkala. Aby se mohlo takové umění nadále vyvíjet, potřebuje publikum a jeho citlivé vnímání všeho, co se nachází pod povrchem i nad ním. I tentokrát se bude jednat o široký záběr témat, přístupů a osobností.  Provokativní, překvapivé, a především neokoukané ukázky mohou diváci následně reflektovat v rámci podnětných moderovaných diskusí.

 

photo_©Vojtěch Brtnický

 

Na programu Sobotního Bazaaru:

  • Daniela Komędera & Dominik Więcek (PL): SHIP TO WRECK
  • National Performance Art Theatre Collective (HU): MISS HUNGARY
  • Roman Poliák & Antonie Rašilovová (CZ): ZADNÍM VCHODEM NA HRAD
  • Yana Reutova & coll: (CZ/UA): WOMENHOOD

Zatímco se polští umělci Daniela Komędera & Dominik Więcek chystají zcela odevzdat a přeměnit ve zpěvačku Florence Welsh a baletku Sylvie Guillem, Noémi Szántusz, Zsófia Rebeka Kozma a Mikolt Tózsa z Maďarska žijí svůj národní sen. Nebo jen hrají hru bez výhry? Roman Poliak a Antonie Rašilovová se chystají investigovat žurnalistiku – odvážnou praxi radikální žurnalistiky jako občanské gesto. Ukrajinská taneční tvůrkyně Yana Reutova spolu s českou houslistkou Janou Kubánkovou čerpají inspiraci ze setkání se speciální brazilskou hostkou Clarou da Costa. Společně zkoumají, jak mohou ženy utvářet svůj vlastní příběh a identitu.

Program Sobotního Bazaaru bude probíhat v anglickém jazyce.

 

Za podpory:

                       

Sdílení