Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE | ADAM DRAGUN, FVLCRVM, PATRIK NAGY a kol. (SK): GENERACE AKCE

Detaily
Datum: 23 března, 2024
Čas: 20:00
Místo: ARCHA+
Druh události: Komponovaný večer a festivalová párty
Organised By: Live Performance Bazaar a ARCHA+
O akci

V rámci oslav 10. ročníku Bazaar Festivalu se v prostoru ARCHA+ zaměříme na různé podoby odvážných tvůrčích praxí nejmladší generace umělců, zastoupené Adamem Dragunem a kol. Zajímá nás, jaké strategie využívají, jaké hranice je pro ně důležité překračovat a jak svou práci dokážou reflektovat. V ARŠE+ tak v rámci Bazaaru a Noci divadel odprezentují svou práci punkoví divadelníci, video umělci a hudebníci původem ze Slovenska. 

Znáte Adama Draguna, slovenského  divadelního a filmového režiséra a zpěváka synthpunkových Berlin Manson? Pokud zatím ne, je čas se seznámit. V rámci letošního Bazaar Festivalu, ve kterém se zaměřujeme na odvážné tvůrčí praxe, uvedeme videoinstalaci jeho krátkého filmu Prcat. Ten zachycuje rozhovory vnuka (Adama) a jeho slovenských prarodičů o sexu. Postupně se mu podaří prarodiče rozpovídat o zážitcích z mládí a o tématech, která napříč generacemi, natož v rodinách, nebývají vždy otevřeně sdílená. 

Zároveň v krátké lecture performance představí svou tvůrčí praxi, která vychází z tvorby s nehereckým materiálem, z ohledávání možností a limitů mezigeneračního dialogu, z posedlosti hledáním příběhů v každodennosti a zkoumání vztahů mezi velkými a malými příběhy a z fascinace radikální upřímností. 

Závěr večera patří after party a hudebnímu programu. Těšte se na večírek 10. Bazaar Festivalu a DJ sety FVLCRVM a I HATE BERLIN MANSON, kteří experimentují s punkem, ravem a s tím, co je možné v rámci těchto žánrů sdělovat. V závěru večera se připojí i Vermilion, polovina dua Zaffer 9, svěží vítr na pražské DJ scéně. Ústředním prvkem jejích setů jsou deformované ženské hlasy a výkřiky, které jinak romantizované gotické estetice dodávají vrstvu zuřivosti.

 

Program večera:

  • 20:00 | lecture performance A. Draguna (30min) + promítání filmu Prcat (30 min)
  • 21:30 | FVLCRVM DJ set + I HATE BERLIN MANSON DJ set | večírek 10. BAZAAR FESTIVALU
  • Vermilion (ze Zaffer 9)

 

Tvůrčí tým:

Lecture performance: Adam Dragun

Tvůrci filmu Prcat: Dragun, Štefancová, Czitó, Bango

Hudba: FVLCRVM, Adam Dragun, Patrik Nagy a další

 

 

Photo by @natytheninja

 

Projekt SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR. Je podpořen Evropskou unií a Ministerstvem kultury.

Sdílení