Alienum phaedrum torquatos nec eu, vistraxiti rtssa periculiser ex, nihil lab teger enim nequm lutpatetendis in mei meis an pericula.

Instagram

Follow Us

SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE | MARÝA WETHERS (USA): MOVEMENT RESEARCH A GPS (GLOBAL PRACTICE SHARING)

Detaily
Datum: 24 března, 2024
Čas: 18:00
Místo: bar divadla PONEC – divadlo pro tanec
Druh události: setkání a diskuze
Organised By: Live Performance Bazaar
O akci

Je nám ctí, že spolupráci s profesní organizací Vize Tance můžeme přivítat vzácnou hostku.  Organizace Movement Research se sídlem v New Yorku je jednou z předních světových laboratoří pro výzkum tance a pohybových forem. V rámci setkání profesionálů v oblasti scénických umění  představí ředitelka Marýa Wethers projekt GPS / Global Practice Sharing, který pod organizaci spadá. Platforma, která se  soustředí  na mezinárodní sdílení metod a procesů, umožňujících reflektivní praxi reflexi a výměnu nápadů v oblasti tance a pohybu. Jako zprostředkovatel kulturních proudů mezi Spojenými státy a nezávislými komunitami v oblasti  performativního umění na globální scéně se tato platforma nyní zvláště věnuje propojování s regiony střední a východní Evropy, oblastí Blízkého východu a severní Afrikou.

 

Délka setkání: 45 min

Jazyk: angličtina

 

Marýa Wethers (she/her) od roku 1997 žije a pracuje v Lenapehokingu (New York). Je ředitelkou programu GPS/Global Practice Sharing v Movement Research a působí také jako nezávislá kreativní producentka a kurátorka. Jako tanečnice získala Marýa v roce 2017 cenu NY Dance & Performance (“Bessie”) za Mimořádný výkon s kolektivem Skeleton Architecture. Jako kurátorka vytvořila třítýdenní sérii inscenací “Gathering Place: Black Queer Land(ing)” u Gibney Dance a dále pracovala pro Mount Tremper Arts Watershed Lab Residency (2019 a 2018), Queer NY International Arts Festival (2016 a 2015) a sérii Out of Space @ BRIC Studio pro Danspace Project (2003-2007). Její texty byly publikovány v Configurations in Motion: Performance Curation and Communities of Color (2016 & 2015) editované Thomasem F. DeFrantzem na Duke University a v 25. výročním čísle časopisu Movement Research Performance Journal č. 27/28 (jaro 2005).  V roce 1997 absolvovala Mount Holyoke College s bakalářským titulem v oboru tanec, s vedlejším zaměřením na afroamerická studia.

 

Podpora:

Marýa Wethers vystoupí v Praze díky organizaci Movement Research, financované Trust for Mutual Understanding a Blanchette Hooker Rockefeller Fund.

Projekt SDÍLENÍ ODVÁŽNÉ PRAXE je realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury ČR.

Sdílení